dijital dönüşüm, işletme, dijital dönüşüm nedir, digital conversion

Dijital Dönüşüm Nedir? Dijital Dönüşümün Faydaları Var Mı?


Ülkemizde ve dünyada son 10 yıl içerisinde bilgi teknolojileri oldukça hızlı büyüme gerçekleştirdi. Geçtiğimiz yıllara baktığımızda çoğu işletme elle kayıt tutarken, işlerini yerel bir mağaza ya da ofis ile hallederken, artık birçoğu işlerini bilgisayar ortamında gerçekleştirmeye başladı. İlk başta işleri elektronik ortama taşımanın net bir ismi olmasa da günümüzde bu işleme dijital dönüşüm adı verildi. Ancak tabiki dijital dönüşüm nedir gibi sorular her gün soruluyor ve insanların kafasında maalesef net bir yanıt oluşmuş değil. Sizler için bu yazımızda dijital dönüşüm nedir sorunun cevabını vermeye çalışacağız.

Dijital Dönüşüm Nedir Ve Faydaları Nelerdir?


Dijital dönüşüm, tam anlamı ile bir işyerinin bütün iş süreçlerini elektronik ortama taşımasıdır. Günümüzdeki bütün kurumsal şirketler bu prensiple çalışmaktadır. Dijital dönüşüme ayak uydurmuş şirketler çoğu anlamda avantajlıdırlar. Dijital dönüşümün bazı faydaları şunlardır;

  • Verilerinizin kaybolma riski oldukça azdır ve verilerinize saniyeler içinde erişmeniz mümkündür.
  • Verileriniz içerisinde arama yapmak oldukça kolaydır ve saniyeler sürer.
  • Kâğıt tasarrufu yaparsınız. Bu hem şirketinizin maliyetlerini düşürür hem de insanlık için oldukça önemli olan ağaçların korunmasını sağlar.
  • Arşivleme maliyetleriniz azalır çünkü verilerinizi çok uygun fiyatlara cloud sistemlerde tutabilirsiniz. Ayrıca arşiv için kullanacağınız alanı daha verimli bir şekilde değerlendirebilirsiniz.
  • Para aktarma işlemleri ve ticari işlemlerinizi daha hızlı yaparsınız. Ayrıca faturaları elektronik ortamdan gönderebilir ve daha düzenli bir ortam sağlayabilirsiniz.
Dijital dönüşümde Netlog Yazılım muhasebe programı ve e-çözümler sunuyor. Siz de dijital dönüşüm fırsatı olarak Netlog Yazılım - Logo bayisine danışarak işletmenizi dijital dünyaya taşıyın!