youtube, youtube ads, youtube advertising, youtube reklamları, videolu reklamlar, video ads, youtube red

Youtube Reklamlarının Önemi? Neden Youtube Reklamları Tercih Edilmeli?


Dijitalleşen dünyada sizlerin de bildiği gibi reklamcılık sektörü biraz daha çevrimiçi ortama taşındı. Hatta günümüz şirketlerinin büyük kısmı artık sadece çevrimiçi ortamdaki reklamlara bütçe ayırıyor. Hal böyle olunca ortada belirli başlı büyük reklam mecraları belirdi. Bunlardan birisi de şüphesiz Youtube diyebiliriz. Aslında Youtube geçmişine baktığımızda eski bir kuruluş olduğunu görüyoruz. Fakat son yıllarda video yayıncılığının artması ve oldukça kolaylaşması, Youtube mecrasını oldukça hızlı büyüttü diyebiliriz. Bu anlamda günümüzde 1,5 milyar Youtube kullanıcısının olduğunu unutmamak gerekiyor. Youtube kullanıcılarının ortalama günde 45 dakika kadar sitede kaldığını düşünürsek, Youtube Reklamlarının önemi daha iyi anlaşılacaktır.

Youtube Reklamları Neden Tercih Edilmeli?


Youtube reklamlarını kullanarak özellikle belirlediğiniz hedef kitlelere ulaşmanız mümkündür. Youtube reklamlarını kullanan çoğu şirket, doğru reklam modellerini seçtiğinde istediği sonuçlara ulaşmıştır. Bunların dışında yayınladığınız videoların veya tanıtımların sonuçlarının tamamen ölçülebilir olması da büyük bir artı diyebiliriz. Videolu reklamlar ile özellikle hedeflediğiniz kitleye ulaşıp ulaşmadığınızı net bir şekilde fark edebilir ve gerekli aksiyonu rahatlıkla alabilirsiniz.

Siz de YouTube reklamları ile marka bilinirliğinizi artırmak ve hedeflediğiniz kitleye ulaşmak istiyorsanız profesyonel internet reklamcılığı hizmetimizden faydalanmak için hemen arayın!

0538 506 74 36