sosyal medya, sosyal medya yönetimi, social media management, sosyal medya hesap yönetimi

Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Yapılmalıdır? Sosyal Medya Yönetiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler


Bildiğiniz üzere son zamanlarda bütün şirketler sosyal medya yönetimi konusunda detaylı çalışmalara başladı. Bunun en büyük sebebi şüphesiz olarak dünyanın dijitalleşmesi olarak gösterilebilir. Ancak sadece dünyanın dijitalleşmesi olarak düşünmek çok makul olmayacaktır. Son yıllardaki sosyal medya mecralarını kullanan kişilerin sayısı ve sosyal medya ortamındaki reklam fiyatlarının nispeten dışarıya göre uygunluğu da oldukça önemlidir. Bu sebepten dolayı günümüz şirketleri sosyal medya yönetimi konusunda oldukça profesyonel davranmalı ve aktifliklerini hiç kaybetmemelidir. Özellikle Instagram hesap yönetimi yapılması günümüzün en önemli pazarlama ve potansiyel müşteri kitlesi oluşturma yöntemlerinden biridir.

Sosyal Medya Yönetimi Sırasında Nelere Dikkat Edilmelidir?


Sosyal medya yönetimi sırasında öncelikle şirketin hedefleri ve misyonu iyi anlaşılmalıdır. Bu anlamda aynı sektörde olan kurum veya şirketlerin sosyal medya analizleri yapılabilir. Bu analizler yapıldıktan sonra bazı stratejik kararlar alınmalıdır. Bu kararların bazıları şunlardır;

  • Kullanılan dil: Şirketin politikalarına ve sektörüne göre paylaşılacak postların dili belirlenmelidir. Bu dilden kasıt, kurumsal bir dil veya okuyucu ile daha samimi bir dil olarak düşünülebilir.
  • İçerik stratejisi: İçerik stratejisi bu işin en kritik noktalarından birisidir. Postların veya paylaşılacak argümanların hangi sıklıkla, hangi takvim aralığında hatta hangi saat aralığında paylaşılacağı bu stratejik süreçte belirlenir. Sosyal medya içerik üretimi konusundaki detaylar; içeriklerin yapısı, resimler ve videolar bu bölümde kararlaştırılır. Aslında sosyal medya yönetimi konusunda başarılı olmanın en temel noktası içerik stratejisi diyebiliriz.
  • Sosyal ağların seçimi: Bildiğiniz üzere bir şirket bütün sosyal ağlarda olmak zorunda değil. Hatta gereksiz maliyet olarak da düşünülebilir. Şirkete katkı sağlayabilecek sosyal ağların seçilmesi bu noktada oldukça önemlidir.
Siz de şirketiniz adına sosyal medya kurumsal hesap yönetimi hizmeti ile güçlü bir kimlikle yer almak, hedef kitle odaklı içerik stratejisiyle ön planda olmak istiyorsanız sosyal medya yönetimi ihtiyacınız için size bir telefon kadar yakınız!

Sosyal medya yönetimi hizmeti almak için hemen arayın: 0538 506 74 36