potansiyel müşteri, potential customer, potansiyel kitle, potansiyel müşteri kitlesi, müşteri bulma, internetten müşteri bulma, internet müşterileri, hedef kitlesi

Potansiyel Müşterinin Önemi? Potansiyel Müşteriler Kimlerdir?


Potansiyel müşteriler, ileriki dönemlerde sizinle çalışabilecek ya da sizle herhangi bir alışveriş işlemi yapabilecek kişilere denmektedir. Aslında sizinle iş yapma potansiyeline sahip kişiler demek oldukça güzel bir özet olacaktır. Genellikle ülkemizde potansiyel müşterinin önemi çok fazla umursanmamaktadır. Tabi bu durumda da istenilen hedeflere ulaşamama ya da zarar etme gibi birçok farklı sonuç ortaya çıkmaktadır. Bu sebepten dolayı mutlaka iş kurmadan önce detaylı bir pazar araştırması yapılmalı, potansiyel müşterilerin sayısına bakılmalı ve potansiyel müşterilerin kitlesi belirlenmelidir. Bu noktada potansiyel müşterilerin kitlesi oldukça önemlidir çünkü işletmeler artık reklamlarını belirli kitleleri hedefleyerek yayınlamaktadır. Peki, potansiyel müşteriler nasıl ayırt edilmelidir?

Potansiyel Müşterileri Ayrıştırmak Mümkün Mü?


Potansiyel müşterileri ayrıştırmak tabiki mümkündür. Hatta halk arasında esnaf diye tabir edilen kitle, müşteri daha kapıya girmeden bir şey alıp almayacağını tahmin edebilmektedir. Aslında bu durum müşterinin davranışıyla, mimikleriyle ve hareketleriyle anlaşılmaktadır. Dijital ortamda potansiyel müşteriyi anlamak biraz daha farklıdır. Bunun sebebi karşıdaki kişinin mimiklerini ve davranışlarını tahlil edememenizden kaynaklanmaktadır. Ancak videonuzu izleme süresi, sitenizde durma süresi hatta reklam tıklamaları bize kullanıcı hakkında bazı ipuçları vermektedir.

Bu noktada müşterilerin davranışları anlaşıldıktan sonra, zaman zaman bazı aksiyonlar almak gerekmektedir. Bunun için müşterilerle konuşulabilir ve fikirleri alınabilir. Potansiyel müşterinin önemi bir işletmenin geleceği için oldukça hayatidir.

Siz de potansiyel müşteri bulma yöntemleri arıyorsanız, pazar araştırmanızı ve gereken tüm çalışmaları bize bırakın! Siz işinizle uğraşırken biz potansiyel müşteri odaklı, detaylı hedefli reklamlarınızı internet mecrasında yayınlayalım!

Daha detaylı bilgi almak için hemen arayın: 0538 506 74 36