internet reklamcılığı, internet reklamcılığı png, internet reklamcılığı resimleri, rapor, raporlama,çalışma belgeleri

İnternet Reklamcılığı Nedir? İnternet Reklamcılığı Modelleri Nelerdir?


Dünya’nın artık dijital ortama kaymasıyla beraber, reklamcılık sektörü de bu gelişmeden oldukça fazla etkilendi. Hatta günümüzde en çok kullanılan ve en çok tercih edilen reklam türlerinin artık dijital ortamdaki reklam türleri olduğunu gönül rahatlığıyla belirtebiliriz. Tabi internet reklamcılığı konusunda bu kadar hızlı gelişmeler yaşanınca, çeşitli reklam modelleri ve türleri ortaya çıktı. Sizler için bu yazımızda internet reklamcılığı modellerinden kısaca bahsetmek istiyoruz.

İnternet Reklamcılığı Modelleri Nelerdir?

İnternet reklamcılığı modelleri (türleri) temel olarak 3 kısma ayrılmaktadır. İnternet reklamcılığı modelleri şunlardır;

  • SEM: Kısaca arama motoru reklamları olarak değerlendirilebilir. İnternet sitelerinde gezerken, YouTube platformunda video izlerken veya Google ve benzeri arama motorlarında arama yaptığınızda “sponsorlu bağlantı” adı altında gösterilen reklamların tümüne denmektedir. Günümüzde en çok kullanılan ve en faydalı olan reklam türlerinin başında gelmektedir.
  • İçerik Ağı: Genellikle reklam veren kişi ile reklam alan kişiyi birleştiren sistemlere denmektedir. Bazı büyük içerik ağı reklam firmaları dışında diğer firmaların etkili olduğunu söylemek mümkün değildir.
  • Sosyal Medya: Sosyal medya, SEM’den sonra en önemli internet reklamcılığı türüdür. Hatta zaman zaman SEM’den daha iyi olduğu durumlar da mevcuttur. Özellikle E-Ticaret konusunda ilerleyen kişilerin sosyal medya reklamlarına önem vermesi gerekmektedir. Çünkü günümüzde potansiyel müşterilerinin çoğu sosyal medya hesabına sahiptir. Ayrıca hedef kitlenin seçilebilmesi ve reklamların ölçülebilmesi açısından oldukça başarılı olduğunu söylemek mümkündür.
Siz de internet reklamı yaptırmak ve internet reklamcılığı fiyatları hakkında bilgi almak istiyorsanız hemen arayın;

0538 506 74 36