içerik editörü, içerik editörlüğü, içerik hizmeti, makale yazarı, makale hizmeti

İçerik Editörlüğü Nedir? İçerik Editörleri Ne İş Yaparlar?


İçerik editörlüğü aslında son yıllarda popülerleşen bir meslektir. Bunun en büyük sebebiyse son yıllarda internetin gelişmesiyle beraber artan internet siteleri ve blog siteleridir. Blog siteleri genellikle birbiriyle yarış halindedir ve özgün içeriklere ihtiyaçları vardır. Zaten Google politikalarına baktığımızda da özgün ve sürekli içerik üreten sitelerin daha üst sıralarda yer aldığını görmekteyiz. Hal böyle olunca özgün içerik üretecek yazarlara ihtiyaç artmış ve içerik editörlüğü adı altında bir meslek ortaya çıkmıştır. Ancak çoğu insan tam anlamıyla içerik editörlüğü nedir sorusunun cevabını bilmemekte ve genellikle yanlış anlamaktadır. Biz bu yazımızda sizler için bu sorunun yanıtını vermeye çalışacağız.

İçerik Editörleri Ne İş Yapar?


İçerik editörleri, genellikle blog siteleri ve sosyal medya hesapları için içerik oluşturan kişilere denmektedir. Web site içerik editörü olarak tek bir site ile de çalışmaktadırlar.

Dışarıdan bakıldığında oldukça kolay gibi gözüken içerik editörlüğünün aslında derin sorumlulukları ve disiplinli bir hayatlarını olduğunu söylemek mümkündür. Sizler için içerik editörlerinin bazı sorumluluklarından bahsetmek istiyoruz.

  • İçeriklerin zamanında ve özgün olması gerekmektedir.
  • İçeriklerin içerisinde semantik bir şekilde anahtar kelimeler geçmeli ve anlatımı bozmayacak şekilde özenli olarak kullanılmalıdır.
  • İçeriklerin anlatımı oldukça akıcı olmalı ve okuyucuyu sıkmamalıdır. Yeri geldiğinde kurumsal bir dil de kullanılabilmelidir.
Siz de Google'da rekabet ettiğiniz kategoride kalıcı olarak öne çıkmak çıkmak için içerik editörlüğü hizmeti almak istiyorsanız bizi arayın!